вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane sztachety z drewna w mgnieniu oka się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od poprawnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest efekt finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów gatunek płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий